AKTUALNOŚCI

Prorektor prof. Wojciech Zubala.

Wernisaż wystawy

DSC_0100

Montaż wystawy

dół rewers zniszczenia

Albina ZIĘBA

urodzona w 1989 r.; studiuje na V roku specjalizacji Konserwacja i Restauracja Tkanin Zabytkowych; dotąd pod opieką prof. H. Hryszko wykonała konserwacje XV-wiecznej stuły ze ... Read more »

tkanina eksperymentalna - koła. Kadr

Ewa PRONIEWICKA

urodzona w 1988r.; obecnie na VI, dyplomowym roku specjalizacji Konserwacja i Restauracja Tkanin Zabytkowych, gdzie pod kierunkiem prof. H. Hryszko wykonuje konserwację średniowiecznego ornatu z ... Read more »

KAROLINA 13

Karolina ŚLUSARCZYK

urodzona w 1990 r. w Kielcach; w szkole średniej poznała podstawowe terminy i techniki tkackie; wykonaniem kopii werdiury ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu w ... Read more »

10256219_687669787938092_3749510686838821837_n

Paulina MANIEWSKA

urodzona w 1992 r., była uczennicą klasy o profilu plastycznym, laureatką konkursów plastycznych i współorganizatorką wystaw; w 2011 r. rozpoczęła studia na specjalizacji Konserwacja i ... Read more »

koll 342

PRZENIKANIE – tkanina strukturalna

Tkanina powstała z połączenia artystycznego doświadczenia z wiedzą nabytą podczas warsztatów w Bursie. Założeniem pracy było przedstawienie tradycyjnej techniki ebru w nowatorskiej formie. Nadając tkaninie ... Read more »

uta_01

Uta SİENKİEWİCZ

Z pobytu w Bursie zapadły mi w pamięć dwie rzeczy: żakardy tkane na krosnach oraz miasteczko-skansen pod Bursą, jego niesamowita kompozycja kolorów i mieszania się ... Read more »

gosia_02

Małgorzata NOWAKOWSKA

Punktem wyjścia projektu była lewa strona żakardów, z wyraźnymi i po chwili gubiącymi się wzorami, które widziałam w fabryce Penelope. Moje wzory czerpią z tradycyjnych, ... Read more »

antonina_06

Antonina PAWŁOWİCZ

Miejscem moich analiz były wnętrza Hagia Sophia, szczególnie zaś – marmur na ścianach. Najróżniejsze szarości, żyłki i pęknięcia płyt tworzyły ciekawe kompozycje kierunków i linii. ... Read more »